בדיקת זיוף מסמכים

טופס צור קשר

דורון בלדינגר מומחה לבדיקת זיוף מסמכים, אותנטיות תמונות וצילומים, פיענוח, ניתוח והשוואה.
מעל 20 שנות ניסיון.
עד מומחה בבתי המשפט.
לייעוץ טלפוני ראשוני ללא התחייבות התקשרו: 054-421-2424, או שלחו הודעת whatsapp נשמח לשמוע מכם.

צילומים ותמונות דיגיטליות, מהווים כיום מקורות לחקירות ומשמשים כראיות בבית המשפט

בזכות נגישות המדיה החברתית, ה"גיבויים בענן" והשכיחות הרבה של מצלמות איכותיות בטלפונים הסלולריים, הולכת ומתפתחת עלייה דרמטית בתמונות, סריקות מסמכים וצילומים המוגשים חדשות לבקרים כראיות לרשויות החקירה ואכיפת החוק, על ידי אזרחים ועדים. לא אחת טוענים בעלי דין ל"כלל הראיה הטובה ביותר", כאשר מבקשים הם להשתמש בראיות דיגיטליות מצולמות אלה, כתחליף להמצאת מסמכי המקור (אותם מסמכים (דפים) שעליהם חתמו הצדדים).

לאור נגישות הטכנולוגיות המתקדמות והזמינות הרבה כל כך של כלי עיבוד תמונה הקיימים וזמינים באופן חופשי במרשתת ואפילו כאפליקציות המותקנות על המכשירים הסלולריים הזמינים כל כך בציבור, כך עולה גם השכיחות של תמונות סרוקות וצילומים המוגשים כראיות בהליכי חקירה ומשפט, לאחר שעברו שינויים ועריכה. מצב עניינים שכזה, מזמן לביהמ"ש ראיות בדויות, שעלולות להטות דין כאשר הם מוצגות בתיקי חקירה ו/או מוגשות בהליך המשפטי.

גם בתי המשפט כבר מבינים ומודעים עד כמה קל לערוך תמונה דיגיטלית בימנו ולכן מומחים מתבקשים לעיתים קרובות לנתח את אותנטיות הצילומים ואת מקוריותם של קובצי התמונה הדיגיטליים.

בזכות כלים (מדעיים) מתקדמים ודרכים יצירתיות, ניתן גם ניתן לאמת את המידע בצורה מדויקת, לבצע חקירה יסודית של אותנטיות תמונות וצילומים, תוך הקפדה על אמינותן ומקורן וכך להגיע אל חקר האמת העובדתית(!) שהיא אבן יסוד בהליכי חקירה ומשפט של ימינו.
לאור קלות הביצוע ואפשרויות העריכה המגוונות והזמינות כל כך לזיוף מסמכים בעידן הדיגיטלי, כמות תיקי הזיוף והמרמה החלו לצבור תאוצה והם נמצאים בעלייה מתמדת. בעלי דין מוצאים עצמם מתמודדים מול מסמכים הנחזים להיות אותנטיים ובשעה שלא כך הדבר. גם אם יבקשו לבצע בדיקה גרפולוגית לכתב היד או לחתימות אשר במסמך, הרי שבדיקות אלה יעלו כי אכן מדובר בכתב ידם ושהחתימה גם היא חתימה שלהם. אך כאמור, בשעה שאין בנמצא מסמך (הנייר) המקורי אלא רק עותק מצולם ממנו, אז אין ערך לבדיקות מקרוסקופיות של הדף והדיו, אלא יש לבדוק את המסמכים בכלים משפטיים אחרים מעולם השוואת הצילומים.

שימוש בכלים ייעודיים הבוחנים את תוכן התמונה, את הבדלים באיכותה או בין פרטים שונים המוצגים בה ותוך התייחסות למאפיינים ולעקבות הדיגיטליים של המצלמה / הסורק שיצר את אותה תמונה דיגיטלית.

העידן הדיגיטלי החדש מציב אתגר מול איתור זיופים ומרמה במסמכים וזו העת לבחון ראיות בכלים חדישים ובטכנולוגיות מתקדמות, כדי לתת מענה בהתמודדות אל מול האתגרים החקירתיים החדשים, המתפתחים בתחום המדיה המשפטית בתחום זיוף המסמכים.

מעבר לגילוי מניפולציות בקבצים הדיגיטליים, חשובה לא פחות גם דרך הצגת הדברים בצורה אמינה ומקצועית בבית המשפט, על מנת שזה יוכל להתרשם ולקבוע האם מקבל או לא מקבל ראיה מצולמת כאמינה.

הכלים המתקדמים בהם אנו עושים שימוש בתחום הוידאו והתמונה, משמשים את מעבדות הזיהוי הפלילי המובילות בעולם, את רשויות אכיפת החוק, הצבא, הביטחון והממשל ברחבי העולם.
מדובר בכלי רב עצמה הכולל עשרות פילטרים המיועדים לבחינה וגילוי של זיופים, עריכה ומניפולציות בתמונות וצילומים, הן ברמת התוכן והן ברמת המאפיינים והעקבות הדיגיטליים של קובץ התמונה.

המומחה, דורון בלדינגר, הינו מהנדס אלקטרוניקה בהכשרתו, יוצא הייטק, מהתחום של פיתוח חומרה. ככזה, הבנתו וניסיונו הרב בתחום הטכנולוגי ולצד זאת הכשרתו המשפטית והתמחותו הייחודית בתחומי המשפט הפלילי, מאפשרים לו לנצל את הכלים הטכנולוגיים החדישים והמתקדמים ביותר בעולם, כדי להגיע אל חקר האמת גם בתחום זה.

מה הוא התאריך הנכון בו נתקבל מסמך ומה יהיו ההשלכות המשפטיות לגילויו?
גילוי זיוף וקביעת התאריך האותנטי, בו התקבלו חומרים בלשכת הוצל"פ, היא קביעה משמעותית לתוצאתו של תיק אזרחי מסוג זה.

בדיקות אותנטיות תמונות וצילומים וחשיפת פעולות עריכה וזיוף בהם

מאמרים נוספים

חילוץ הקלטות מסלולאר ומרשת האינטרנט
תחומי מומחיות

חילוץ הקלטות מסלולאר ומרשת האינטרנט

כיום, רבות מההקלטות מבוצעות דווקא תוך שימוש במכשירי סלולאר הזמינים לכל ומתעדים הכל. מידע רב של צילומים והקלטות מועלה ע"י המשתמשים השונים והוא זמין ברשתות החברתיות ובאינטרנט. לעיתים מדובר במידע רב ערך לשם פענוח זירות עבירה או לשם הוכחת טענות משפטיות אשר מעלים הצדדים להליך משפטי.

ברשותנו היכולת לחלץ מידע זה וכמו כן לגבות ולתעד אותו בצורה ראויה ואמינה מבחינת קבילותו המשפטית לשמש כראייה בביהמ"ש ו/או לצורך קידום חקירות משטרה.

להמשך קריאה »
בדיקות אותנטיות תמונות וצילומים וחשיפת פעולות עריכה וזיוף בהם
תחומי מומחיות

בדיקות אותנטיות תמונות וצילומים

בעזרת כלים (מדעיים) מתקדמים ביותר, ניתן לגלות זיופים ושינויים, שבוצעו בצילומים ותמונות דיגיטליות ע"י מניפולציות עריכה, או לחלופין להוכיח את אותנטיות התמונות והצילומים ולאתר את המידע המוכיח את מקוריותם.
ע"י חקירה יסודית של אותנטיות התמונות והצילומים, ניתן להגיע אל חקר האמת העובדתית(!) ולשלול או לאשר את קבילותן לשמש כראיות בהליכי חקירה ומשפט.

להמשך קריאה »
סמינריון משפטי - זכויות נאשמים וחשודים
מאמרים

סמינריון משפטי – זכויות נאשמים וחשודים

ספטמבר 2014
מחקר משפטי מקיף העוסק בדיון בהרשעות שווא המבוססות על הודאות שווא, אשר מושגות בתרגילים ושיטות חקירה נפסדות, וכל אלו ביחד ולחוד מביאים בסופו של דבר לעיוות הדין ולמשפט מרובה קורבנות, הן קורבן העבירה עצמו והן קורבן המערכת שהרשיעה חף מפשע.
על הבעייתיות והסכנה שבהרשעת חפים מפשע,
על הודאות שווא ואי יכולתו של ביהמ"ש לזהותן,
על הרשעת חפים מפשע, היקף התופעה, הביקורת ודרכים לפתרון ע"י ה"מודל המקביל"

להמשך קריאה »
זיהוי קול ודובר
תחומי מומחיות

זיהוי קול ודובר

בדיקות להשוואת קולות וזיהוי דוברים בהקלטה, הפכו לאחד הנדבכים החשובים בבדיקת ראיות מוקלטות (שמע), שכן אם בעבר בעלי דין ניסו לתקוף את הראיה המוקלטת שהוגשה כנגדם במישור האותנטיות של קובץ ההקלטה ולהוכיח טענותיהם כי הקובץ עבר התערבות מאוחרת ע"י עריכה ("בישול"), בבואם להתמודד עם הקלטה שלא מצאו בה חשד לפגם, יכול כי יחליטו לבחור בטענה משפטית אחרת ויטענו: "זה לא אני בהקלטה". אך גם עניין זה כאמור ניתן לבחינה והשוואה.

להמשך קריאה »
סינון רעשים מהקלטה
תחומי מומחיות

סינון רעשים מהקלטה

באמצעות ציוד אולפן משוכלל, תוכנות ייחודיות וניסיון רב בתחום, אנו מבצעים פעולות לסינון רעשים ושיפור איכות השמע בהקלטות שהוקלטו בתנאים קשים. זאת על מנת שיוכל בעל הדין לפנות עם הקלטות אלה למשרדי תמלול ולהוציא את מרב המלל שנאמר ע"י הדוברים בהקלטה. כל זאת כמובן תוך שמירה על אותנטיות קובץ המקור.

להמשך קריאה »