לא ידע שיש לו אליבי ונפל קורבן בידי חוקריו

טופס צור קשר

11/11/2010

למרות העובדה שזירת הרצח של תאיר ראדה ז"ל, הייתה עמוסה בראיות ממשיות המצביעות על בני נוער, המשטרה חיפשה רק אנשים בוגרים כחשודים ברצח.

וכך נעצרו שלושה אנשים. כבר כשעתיים מרגע מציאת גופת המנוחה, נעצר ר.כ, אדם תמהוני (כהגדרת אנשי המשטרה) יומיים אחריו נעצר גם י.נ, גנן בית הספר. לשניהם היה אליבי מוצק והם שוחררו. שניהם לא נמצאו כלל בקצרין ביום הרצח. ואז, פנו חוקרי המשטרה וחיפשו אדם מבוגר נוסף.

הם עצרו את רומן זדורוב, עובד קבלן, עולה חדש מאוקראינה, אשר היה נוכח בבית הספר ביום הרצח ועסק בריצוף חדר המקלט באגף אחר.

גם לרומן זדורוב היה אליבי

בזמן ביצוע הרצח, (עפ"י העדויות בסביבות שעה 13:22- 13:20), זדורוב נימצא בשער בית הספר עם עוד שני שומרים, כשהוא ממתין לדבק שיביא לו המעביד שלו ומדבר איתו בטלפון הנייד בשעה 13:23:09.

למרות שלזדורוב היה אליבי המוכח על-פי תדפיסי הטלפון שלו ושל מעבידו, הוא לא ידע את שעת הרצח, כפי שהייתה ידועה לשוטרים, על כן לא היה מודע כלל לקיומו של האליבי ולא ידע לעמוד על בדיקתו.

גם החוקרים היו ערים לעובדה שרומן היה בשער בית הספר בזמן הרצח, כך עולה משיחה מוקלטת בוידאו, בה נשמעו שני החוקרים דנים בסוגיה שמטרידה את המשטרה והיא עשר הדקות המספקות לרומן את האליבי ומפרידות בינו לבין האפשרות הפיזית שלו לרצוח את הילדה בשעה 13:22,

הזמן שבו ככל הנראה הותקפה:

החוקר י.ז: כן, זה הכתב שלו פה. כן זה שלו, הוא כתב, אתה רואה?

זה הוא כתב את הזמן, הוא כבר הדף את הזמנים שלו שהוא כתב שלא מסתדרים.

החוקר י.מ: לא מסתדר, זו, זו בעיה!

החוקר י.ז: כן, אז לך תדע, אולי…תסתכל, אולי זה לא מתחיל בזה,

אולי זה מתחיל באחד ושלושים ואז הכל מסתדר יפה !!!

החוקר י.מ: באחד שלושים, הוא חזר לבית ספר… באחד ועשרים, אחד ועשרים…

החוקר י.ז: אחד ועשרים, אז הוא נכנס שמה, הוא מתחיל לעבוד ואז הוא אומר,

יאללא בוא נלך נגמור עם זה שמה, אם אני כבר עובד, אני אגמור עם זה שמה.

החוקר י.מ: אבל הוא היה, כשהוא עבד באחד ועשרים, הוא היה חייב לראות את כל הילדים האלה שמה.

החוקר י.ז: נכון.

החוקר י.מ: והוא לא רואה, ושמה היו הרבה ילדים. (באזור הפרגולה)

החוקר י.ז: אז, אה… זה חייב להיות, זה חייב להיות אחד ועשרים.

החוקרים יודעים היטב את שעת הרצח, אך זה לא מסתדר, לכן יזיזו את שעת הרצח, כפי שנקבע גם בהכרעת הדין לזמן שבין 13:30 – 14:00, כאילו המתינה תאיר בשירותים חצי שעה לרוצחיה. "אז הכל מסתדר יפה" וכאן למעשה מתחיל תהליך התפירה של רומן זדורוב.

ולאלה מכם שינסו לתהות, מדוע היה צריך לחפש אדם מבוגר, כדי לתפור לו את תיק הרצח, מומלץ כי תעיינו בשני הפרוטוקולים הבאים הסמוכים כל כך ליום הרצח.

קטע מיתוך הסרט "לתפור חף מפשע", אשר חושף את שיטת "סגירת התיקים" בישראל.

"מה שאפשר לראות בעיניים, אין בן עניין למומחיות" – הדברים מדברים בעד עצמם.

מאמרים נוספים

בדיקת זיוף מסמכים
תחומי מומחיות

בדיקת זיוף מסמכים

בעזרת כלים מתקדמים, ניתן לגלות זיופים, שינויים ומניפולציות עריכה, שבוצעו בצילומים, סריקות ותמונות דיגיטליות של מסמכים הנחזים להיות מסמך המקור ובשעה שהמקור (מסמך הנייר החתום) לא הוגש כראיה ובעלי הדין טוענים שאינו בנמצא.
ע"י חקירה יסודית של אותנטיות קובצי התמונה והצילומים, הן ברמת התוכן והן ברמת העקבות והמאפיינים הדיגיטליים של קובצי התמונה, ניתן להגיע אל חקר האמת העובדתית(!) ולשלול או לאשר את קבילותם לשמש כראיות בהליכי חקירה ומשפט.

להמשך קריאה »
ניתוח וידאו ותמונה
תחומי מומחיות

ניתוח וידאו ותמונה

פעולות ניתוח וידאו ותמונה מתבצעות על חומר שנאסף בזירת הפשע, או זה שהתקבל מבית המשפט או מטעם בעלי הדין או בא כוחם. המטרות העיקריות בפעולות אלו הן:
א. לשפוך אור על אשר התרחש בזירה ולהגיע לממצאים העוזרים בקידום החקירה.
ב. לצורך בדיקת אותנטיות של החומר (צילומים / הקלטות) מבחינת קבילותו המשפטית לשמש כראייה עפ"י דיני הראיות.

להמשך קריאה »
הרהורים על צדק - מדיניות הענישה ושיקול הדעת השיפוטי בגזירת הדין
מאמרים

הרהורים על צדק – מדיניות הענישה ושיקול הדעת השיפוטי בגזירת הדין

18/06/2013

על שיקול הדעת השיפוטי הרחב שעומד בפני שופטי ביהמ"ש בבואם לגזור את עונשו של נאשם, שהורשע בפלילים, תוך ציון דוגמאות מפסקי דין המצביעים על הבדלים משמעותיים אלו המביאים לחוסר שוויון בענישה ואיך כל אילו מביאים את האזרח אשר נושא את עיניו למוצא פסיקתו של ביהמ"ש לשוב ולהרהר בתקווה ובכאב הרהורים על צדק.

להמשך קריאה »
סינון רעשים מהקלטה
תחומי מומחיות

סינון רעשים מהקלטה

באמצעות ציוד אולפן משוכלל, תוכנות ייחודיות וניסיון רב בתחום, אנו מבצעים פעולות לסינון רעשים ושיפור איכות השמע בהקלטות שהוקלטו בתנאים קשים. זאת על מנת שיוכל בעל הדין לפנות עם הקלטות אלה למשרדי תמלול ולהוציא את מרב המלל שנאמר ע"י הדוברים בהקלטה. כל זאת כמובן תוך שמירה על אותנטיות קובץ המקור.

להמשך קריאה »
מדבר שקר תרחק
מאמרים

מדבר שקר תרחק

26/09/2011

בבית המשפט האיסור הוא אף חמור יותר – מדבר שקר תרחק, לא רק שאסור לשקר, אלא שחייבים להתרחק מכל דבר שעלול להיראות כמו שקר או להביא לידי שקר. בית המשפט חייב להיות מקום של אמת צרופה. אבל כנראה שמימרה זו לא חלה על אלה שאמונים על שמירת החוק והסדר, הינו המשטרה והפרקליטות.

להמשך קריאה »
מדיניות ענישה - שיקול דעת שיפוטי ובעיית חוסר האחידות בגזר הדין.
מאמרים

מדיניות ענישה – שיקול דעת שיפוטי ובעיית חוסר האחידות בגזר הדין.

מאמר בעניין שיקול הדעת הרחב, אשר עומד בפני שופטי ביהמ"ש בבואם לגזור את עונשו של נאשם שהורשע בפלילים. ההבדלים המשמעותיים בין פסקי דין ידועים יותר וידועים פחות, משתי נקודות מבט: מיחד משפחת הקורבן, אשר טוענת כי דמו לא פחות סמוק מדמו של קורבן מקושר אחר ומאידך טענת הנאשמים לחוסר אחידות בענישה ואפליה בינם לבין נאשמים אחרים.

להמשך קריאה »