מדבר שקר תרחק

טופס צור קשר

בבית המשפט האיסור הוא אף חמור יותר – מדבר שקר תרחק, לא רק שאסור לשקר, אלא שחייבים להתרחק מכל דבר שעלול להיראות כמו שקר או להביא לידי שקר. בית המשפט חייב להיות מקום של אמת צרופה. אבל כנראה שמימרה זו לא חלה על אלה שאמונים על שמירת החוק והסדר, הינו המשטרה והפרקליטות.

רק היום (שני, 26/09/2011) דווחנו על הפרשה החדשה, "פרשת התאונה" של פלמר ובנו, ומסתבר כי המשטרה שינתה את גרסתה מיום שישי האחרון וכעת היא טוענת שבסבירות גבוהה ניתן לקבוע שה"תאונה" שבה נהרגו אשר פלמר ובנו, נגרמה משיטת פיגועים "חדשה" של יידוי אבנים בתוך כדי נסיעה.

והינה שוב המשפחה טוענת : "המשטרה טייחה עובדות", ואילו מפקד מחוז ש"י טוען מנגד: "הטענה הזוייה".

וכאן נזכיר שוב את פרשת הרב משה טלבי ז"ל, שגם במקרה זה, טענה המשפחה לטיוח. השאלה היתה האם היה מדובר ברצח או התאבדות? ואכן לאחר חודשים רבים של חקירות ולאחר התערבות מומחים מטעם המשפחה, כמו גם התערבות משמעותית של התקשורת, הן הכתובה (ידיעות אחרונות) והן האלקטרונית (ערוץ 2 בתוכנית התחקירים 360), הוסכם לבסוף שיש לחזור ולחקור את התיק כתיק רצח דווקא ולא לסגור אותו כעוד מקרה התאבדות.

אם נמשיך ונרחיק למקרה נוסף בעבר, אותו רצח נפשע של תאיר ראדה ז"ל בת ה-14, בבית ספר נופי גולן שבקצרין, שמהרגע הראשון זכה למאמצים רבים מצד המערכת כולה, הן בית הספר, הן המועצה, הן הועדים וכמובן שגם המשטרה והפרקליטות, שעשו הכל על מנת להוכיח שאין אפשרות כי הרצח בוצע ע"י בני נוער.

וכך למעשה מלכתחילה נעצרו רק אנשים בוגרים בפרשה, שלושה במספר, עד שרומן זדורוב נפל כפרי בשל בידי חוקריו והוכרז כרוצח באסיפת העיתונאים שערכה המשטרה בה הכריזה "הרוצח בידנו" עוד בטרם הושלם השחזור.

גם אחרי שנים, כאשר הוכח מעל כל ספק שהתיק הזה נגוע בשיקולים זרים וגם כאשר הוכחו שמותיהם של המעורבים האמיתיים בפרשה, דאגו שומרי החוק אשר טיפסו ועלו כבר על אילנות גבוהים, לשמור על ההחלטה ועל היציבות.

ככה זה, על מנת לשמור על יציבות המערכת ולהסתיר את האמת המרה והכואבת מהציבור ניתן לעוור את עיניו:

פיגוע הופך לתאונה.

רצח הופך להתאבדות.

ורצח ילדה ע"י בני נוער המונעים מקנאה הופך לרצח ע"י מבוגר ללא מניע.

הכל למען הרגיעה, שהרי אין אנו רוצים לזרוע פחד בקרב הציבור הנוהג בכבישים ובוודאי שאיננו רוצים לגרום לפאניקה בקרב ההורים השולחים את ילדיהם למקום "הכי מוגן" עבורם – בית הספר.

כמו בת יענה מכסים את עיני הציבור, כאילו אין בעיה.

הגיע הזמן להודות:

הפכנו לחברה אלימה ביותר בזכות הטיוח, חוסר המאמץ להגיע לחקר האמת והעדר טיפול וענישה משמעותיים.

רק אתמול שודרה בחדשות ערוץ 2 כתבה על סטיות ילדים. בני נוער שמצלמים את חברותיהם בעירום ובמצבים מביכים ומעלים זאת לרשת באתרי זימה שונים. (ואחר כך כשילד מתפרק לגודל התסכול והבושה – יסגר עוד תיק כהתאבדות).

הגיע הזמן שנודה שאיבדנו כיוון וצלם אנוש.

רמת הוונדליזם והפשע חוגגים במחוזותינו ואנו ממשיכים לעצום את עיננו ולשיר בגאווה "עוד לא אבדה תקוותנו…".

הגיע הזמן להתעורר ומהר ולתבוע את השינוי החברתי – משפטי, האמיתי עכשיו:

די לטיוח בשם היציבות.

עד מתי תמשיך המערכת לקבוע "אמת או יציב – יציב עדיף" ?

הגיע הזמן לצאת למלחמה האמיתית על האמת והצדק,

אמנם זו לא מלחמת קוטג', אבל זו בהחלט מלחמת קודש.

הצטרפו עכשיו לקבוצה בפייסבוק: סיירת לוחמי הצדק למען משפט צדק בישראל

http://www.facebook.com/groups/justice4us/

כותב המאמר: דורון בלדינגר,

מהנדס, מומחה וידאו וסאונד לתחום החקירות והמשפט הפלילי.

עד מומחה במגוון תיקים משפטיים, חלקם מהגדולים, המורכבים והמוצדקים יותר במדינת ישראל.

לאתר המומחה והדף: כך חוקרים תיק רצח!

מאמרים נוספים

יעוץ והדרכה
תחומי מומחיות

יעוץ והדרכה

א. יעוץ טכני ופתרונות יצירתיים בהגדרת מערכי צילום והקלטה, מערכות טמ"ס ואבטחה (וידאו וסאונד) הכוללות מצלמות גלויות וסמויות, מקרופוני שטח ומערכות הקלטה.
ב. יעוץ והדרכה בענייני הקלטות סאונד כולל סימולציות תישאול ומשחק תפקידים במהלך שיחה, על מנת למקסם את תוצאות הלקוח הן בשמירה על דיסקרטיות והן בהשגת המידע.

להמשך קריאה »
שיפורי איכות סינון רעשים והמרות קבצים בהקלטות שמע
תחומי מומחיות

אודיו – שיפורי איכות, סינון רעשים והמרות קבצים, כהכנה לתמלול

באמצעות ציוד אולפן ייחודי ומשוכלל, אנו מבצעים המרות פורמטים אנלוגי ודיגיטלי לקובצי סאונד בפורמטים שונים לצורך תמלול ו/או הגשת החומר לביהמ"ש.
שיפורי איכות וסינון רעשים מתבצעים הן ע"י ציוד האולפן והן באופן ממוחשב במידת הצורך וברמת דיוק של אלפיות שנייה, כל זאת כמובן תוך שמירה על אותנטיות המקור.

להמשך קריאה »
קריסתה של מערכת המשפט בישראל
מאמרים

קריסתה של מערכת המשפט בישראל

07/01/2011

למרות המחשבה המוטעית, כאילו בראש הפירמידה של מערכת המשפט בישראל, עומדים שר המשפטים והיועץ המשפטי לממשלה, התברר לאחרונה באופן מוחשי, שדווקא פרקליטות המדינה היא זו שמנהלת את מערכת המשפט והצדק במדינת ישראל.

להמשך קריאה »
האזנת סתר – מה מותר ומה אסור?
מאמרים

האזנת סתר – מה מותר ומה אסור?

2/06/2008

על מנת שהקלטה תוגדר בתור הקלטה חוקית, ולא תיכנס תחת הגדרת "האזנת סתר בלתי חוקית", על ההקלטה להיות מבוצעת כאשר לפחות אחד מן המשתתפים מודע לביצועה ומסכים לקיומה.

להמשך קריאה »
הדם אותו דם, ההבדל הוא באדם.
מאמרים

הדם אותו דם, ההבדל הוא באדם.

האם יתקבל על הדעת, כי מניעים זרים הם אלה שיובילו וישפיעו על פענוח זירת רצח ועל כך שכיווני חקירה ברורים כל כך יזנחו ולא יבדקו כלל וכל זאת רק בכדי להימנע מהאפשרות לגלות בסופו של יום את שהיה ברור כל כך?
מאמר מאת: דורון בלדינגר, ערב פסח תשע"ג

להמשך קריאה »