סינון רעשים מהקלטה

טופס צור קשר

דורון בלדינגר מומחה בהשבחת ראיות מוקלטות, לרבות שיפור איכות השמע ו/או סינון רעשים מהקלטה או הקלטות שבוצעו בתנאים קשים.
מעל 20 שנות ניסיון.
עד מומחה בבתי המשפט.
לייעוץ טלפוני ראשוני ללא התחייבות התקשרו: 054-421-2424, או שלחו הודעת whatsapp נשמח לשמוע מכם.

מטרת התהליך של שיפור וסינון רעשים מהקלטה היא להביא הקלטות אשר יש קושי בהבנתן, למצב בו ניתן לתמלל אותן ולהעלות על הכתב את הדברים שנאמרו בשיחה בצורה מדויקת ומלאה ככל שניתן, כדי שאלה יתקבלו כראיות אותנטיות ואיכותיות בהליך המשפטי ועל מנת שהמלל המתומלל הצורה מיטבית יוכל לשקף נאמנה את שנאמר ובצורה מלאה עם מינימום חוסרים וקטעים לא ברורים.

שיפורי הקלטה מבוצעים הן ע"י שימוש בציוד אולפני יעודי המאפשר לשפר איכויות הקלטה גם ללא התערבות מחשב והן ע"י שימוש בתוכנות מקצועיות לשיפור סאונד וסינון רעשים במצבים מורכבים יותר.

ע"י סינון רעשים מהקלטה המבוצע בצורה ממוחשבת ניתן להציף את תדרי קולות הדוברים ולהנחית משמעותית את תדרי רעשי הרקע.
כך גם בשיחות בהן יש הבדלי עוצמה משמעותיים. הבדלים הנובעים מהשוני בעוצמת קולות הדוברים ו/או כתוצאה מאיכות מכשיר ההקלטה ו/או כתוצאה מתנאי ההקלטה בשטח. (למשל כתוצאה ממיקום מכשיר ההקלטה ומרחקו מהדוברים השותפים לשיחה (לדוגמא, כאשר בעל ההקלטה נמצא בקרבת מכשיר ההקלטה והצד המוקלט מרוחק ממנו). לעיתים נדרש לבצע אף הגברות סלקטיביות למקטעים שונים בהקלטה בהתאם לכל אחד ואחד מהדוברים בשיחה.

בד"כ התוצאות משיפורים אלו הינן משמעותיות ביותר ומביאות למצב בו ניתן לשמוע את תוכן הדברים ולהשיג תמלול איכותי ומדויק לדברים שנאמרו.

באולפן, יש לנו את הציוד המתאים וניסיון רב שנים בביצוע שיפורי איכות ע"י סינון רעשים מהקלטה, לשיחות שהוקלטו בתנאים קשים על מנת לשפר את שמע הדוברים לכדי הבנת המלל שנאמר.

אם מדובר במקומות רועשים כגון: בבתי קפה, במסעדות, ברחוב סואן, ברכב נוסע או בזמן שהרדיו מנגן ברקע ועוד.

אם מדובר בהקלטות שהוקלטו במקומות הסובלים מהחזרי סאונד, כגון חדרי מדרגות, לובי, תא בכלא וכדומה, כשההקלטה סובלת מבעיית אקו (Echo) קשה.

או כאשר מקליטים בצורה סמויה ומכשיר ההקלטה בתוך כיס או תיק ואז ההקלטה סובלת מעמימות קשה בסאונד.

לאחר ביצוע עבודת השיפור, נמסור ללקוח דיסק הכולל גם את ההקלטה המקורית (זו שלפני השיפור) וגם את קובצי ההקלטה שלאחר השיפור בצירוף מסמך (דו"ח פעולה) נלווה שמפרט לביהמ"ש את כל העבודה שבוצעה ובשקיפות מלאה, ככל שזה נדרש.

מעבר לכל האמור אנו מבצעים גם המרות בין פורמטים שונים של הקלטה (קלטות אנלוגיות רגילות, מיני טייפ מנהלים, הקלטות דיגיטליות שונות, הקלטות ממכשירי סלולר, חילוץ השמע מקובצי וידאו ועוד).

כמו כן, מבצעים העברות של הקלטות שונות למדיות מתאימות על מנת שאלה יוכלו להיות מוגשות כראיות בהליכים משפטיים ובמספר העותקים הנדרש. גם במצבים אלו מצורף לדיסקים הנאמנים למקור מסמך המאשר את העבודה שבוצעה ודרך הביצוע של יצירת הנאמן למקור.

ברשותנו ציוד אולפני מתקדם לשיפורי סאונד וכמו כן, במצבים קיצוניים בהם נידרש שיפור ממוחשב, אז האופציות לבניית פילטרים לשיפור סאונד הן רחבות ביותר.

סינון רעשים מהקלטה

סינון רעשים מהקלטה

מאמרים נוספים

הרהורים על צדק - מדיניות הענישה ושיקול הדעת השיפוטי בגזירת הדין
מאמרים

הרהורים על צדק – מדיניות הענישה ושיקול הדעת השיפוטי בגזירת הדין

18/06/2013

על שיקול הדעת השיפוטי הרחב שעומד בפני שופטי ביהמ"ש בבואם לגזור את עונשו של נאשם, שהורשע בפלילים, תוך ציון דוגמאות מפסקי דין המצביעים על הבדלים משמעותיים אלו המביאים לחוסר שוויון בענישה ואיך כל אילו מביאים את האזרח אשר נושא את עיניו למוצא פסיקתו של ביהמ"ש לשוב ולהרהר בתקווה ובכאב הרהורים על צדק.

להמשך קריאה »
זיהוי קול ודובר
תחומי מומחיות

זיהוי קול ודובר

בדיקות להשוואת קולות וזיהוי דוברים בהקלטה, הפכו לאחד הנדבכים החשובים בבדיקת ראיות מוקלטות (שמע), שכן אם בעבר בעלי דין ניסו לתקוף את הראיה המוקלטת שהוגשה כנגדם במישור האותנטיות של קובץ ההקלטה ולהוכיח טענותיהם כי הקובץ עבר התערבות מאוחרת ע"י עריכה ("בישול"), בבואם להתמודד עם הקלטה שלא מצאו בה חשד לפגם, יכול כי יחליטו לבחור בטענה משפטית אחרת ויטענו: "זה לא אני בהקלטה". אך גם עניין זה כאמור ניתן לבחינה והשוואה.

להמשך קריאה »
בדיקת אותנטיות הקלטה
תחומי מומחיות

בדיקת אותנטיות הקלטות

באמצעות ציוד אולפן ייחודי ומשוכלל, תוכנות ייחודיות וניסיון רב בתחום, אנו מבצעים בדיקות לאיתור עריכה / "בישול". בהקלטות וידאו ברמת הפריים הבודד (1/25 משניה) ובהקלטות סאונד ברמת דיוק של אלפיות השניה (1/1000). כל הממצאים והמסקנות בנוגע למקוריות ההקלטה,איתור בישולים, השמטות או תוספות, נרשמים בדוח מסודר המוגש במסגרת חוות דעת לביהמ"ש.

להמשך קריאה »
חוות דעת מומחה
תחומי מומחיות

חוות דעת מומחה

עדות מומחה מוגשת לביהמ"ש בכתב, כמסמך חוות דעת מסודר עפ"י פקודת הראיות.
המומחה מצהיר כי חוות דעתו שבכתב, כמוה כעדות מעל דוכן העדים.
והצד השני במשפט רשאי לבקש לחקור את המומחה בחקירה נגדית.

להמשך קריאה »
יעוץ והדרכה
תחומי מומחיות

יעוץ והדרכה

א. יעוץ טכני ופתרונות יצירתיים בהגדרת מערכי צילום והקלטה, מערכות טמ"ס ואבטחה (וידאו וסאונד) הכוללות מצלמות גלויות וסמויות, מקרופוני שטח ומערכות הקלטה.
ב. יעוץ והדרכה בענייני הקלטות סאונד כולל סימולציות תישאול ומשחק תפקידים במהלך שיחה, על מנת למקסם את תוצאות הלקוח הן בשמירה על דיסקרטיות והן בהשגת המידע.

להמשך קריאה »