שיבוש מהלכי משפט והכוונות בשחזור

טופס צור קשר

18/11/2010

במהלך ימי החקירה, רומן זדורוב נשבר והגיע למצב שהאמין באשמתו למרות שאינו זוכר דבר. הוא מבין שאין לו ברירה אלא לשתף פעולה עם חוקריו בהודאה וגם בשחזור. הוא מבין שאם ישחזר את המעשה בהתאם לרצון חוקריו, יקבל את ההקלה בעונש כפי שהובטח לו.

וכך כבר ביציאה לשחזור רומן מקפיד לשמור על התסריט שלמד מחוקריו ומדקלם שלב שלב, את שלימדו אותו.

אך יש דברים שלא מסתדרים עם הזירה.

כבר בשלב הראשון רומן מוביל את השוטרים לקומה השנייה למעלה, בדיוק כפי שלמד מהחוקר י.מ שאמר לו בימי החקירה:

"ביום רביעי, ביום של הרצח של הילדה, היית בקומה השנייה למעלה?"

אך מסתבר שהקומה אותה כינו החוקרים "קומה שניה" היא בעצם "קומת הביניים".

אז איך ניתן יהיה לעצור את החשוד שעולה בזמן שיחזור אל הקומה השנייה למעלה ועוד אומר ששם יש לפנות אל חדר השירותים ימינה, כאשר למעשה זירת הרצח היא בקומת הביניים ושם יש לפנות דווקא שמאלה?

כבר בשלב זה היו צריכים למעשה השוטרים להבין שרומן אינו מכיר את הזירה ולעצור את השחזור, אך במקום זאת ממשיכים השוטרים לכוון את רומן אל זירת הרצח, ע"י תרגיל פתיחת אזיקים שיעשו בו שימוש בכל פעם שיצטרכו לעצור את רומן ולהפנות אותו לרמזים הרבים שהשאירו עבורו בזירה, כמו השלט על הדלת, הדלת הפתוחה והמושחרת באבקה לגילוי תביעות אצבעות של תא השרותים בו בוצע הרצח, ועוד הכוונות רבות שאותן ניתן לראות בסרט שהופק על פרשת זדורוב ונקרא "לתפור חף מפשע".

כך כיוונו השוטרים את רומן בדרך אל זירת הרצח:

מאמרים נוספים

יעוץ והדרכה
תחומי מומחיות

יעוץ והדרכה

א. יעוץ טכני ופתרונות יצירתיים בהגדרת מערכי צילום והקלטה, מערכות טמ"ס ואבטחה (וידאו וסאונד) הכוללות מצלמות גלויות וסמויות, מקרופוני שטח ומערכות הקלטה.
ב. יעוץ והדרכה בענייני הקלטות סאונד כולל סימולציות תישאול ומשחק תפקידים במהלך שיחה, על מנת למקסם את תוצאות הלקוח הן בשמירה על דיסקרטיות והן בהשגת המידע.

להמשך קריאה »
הדם אותו דם, ההבדל הוא באדם.
מאמרים

הדם אותו דם, ההבדל הוא באדם.

האם יתקבל על הדעת, כי מניעים זרים הם אלה שיובילו וישפיעו על פענוח זירת רצח ועל כך שכיווני חקירה ברורים כל כך יזנחו ולא יבדקו כלל וכל זאת רק בכדי להימנע מהאפשרות לגלות בסופו של יום את שהיה ברור כל כך?
מאמר מאת: דורון בלדינגר, ערב פסח תשע"ג

להמשך קריאה »
מדבר שקר תרחק
מאמרים

מדבר שקר תרחק

26/09/2011

בבית המשפט האיסור הוא אף חמור יותר – מדבר שקר תרחק, לא רק שאסור לשקר, אלא שחייבים להתרחק מכל דבר שעלול להיראות כמו שקר או להביא לידי שקר. בית המשפט חייב להיות מקום של אמת צרופה. אבל כנראה שמימרה זו לא חלה על אלה שאמונים על שמירת החוק והסדר, הינו המשטרה והפרקליטות.

להמשך קריאה »
קריסתה של מערכת המשפט בישראל
מאמרים

קריסתה של מערכת המשפט בישראל

07/01/2011

למרות המחשבה המוטעית, כאילו בראש הפירמידה של מערכת המשפט בישראל, עומדים שר המשפטים והיועץ המשפטי לממשלה, התברר לאחרונה באופן מוחשי, שדווקא פרקליטות המדינה היא זו שמנהלת את מערכת המשפט והצדק במדינת ישראל.

להמשך קריאה »