אודיו – שיפורי איכות, סינון רעשים והמרות קבצים, כהכנה לתמלול

טופס צור קשר

דורון בלדינגר מומחה בביצוע שיפורי איכות סינון רעשים והמרות קבצים בהקלטות שמע, שבוצעו בתנאים קשים לרבות יכולות הפקת וידאו לשילוב תמליל בגוף הסרטון של ראיות מצולמות בוידאו של תיעוד חזותי, אם מדובר בחקירות משטרה ואחרות, בתיעוד מפגש שיח וכדומה.
מעל 20 שנות ניסיון.
עד מומחה בבתי המשפט.
לייעוץ טלפוני ראשוני ללא התחייבות התקשרו: 054-421-2424, או שלחו הודעת whatsapp נשמח לשמוע מכם.

מטרת התהליך של שיפורי איכות סינון רעשים והמרות קבצים בהקלטות שמע, הוא להביא הקלטות אשר יש קושי בהבנת מלל השיח שעולה בהן, למצב בו ניתן לתמלל אותן ולהעלות על הכתב את הדברים שנאמרו בשיחה בצורה מדויקת ומלאה ככל שניתן, כדי שאלה יתקבלו כראיות אותנטיות ואיכותיות בהליך המשפטי ועל מנת שהמלל המתומלל בצורה מיטבית יוכל לשקף נאמנה את שנאמר ובצורה מלאה עם מינימום חוסרים וקטעים לא ברורים. שיפורי הקלטה מבוצעים הן ע"י שימוש בציוד אולפני יעודי המאפשר לשפר איכויות הקלטה גם ללא התערבות מחשב והן ע"י שימוש בתוכנות מקצועיות לשיפור סאונד וסינון רעשים במצבים מורכבים יותר.

ע"י שיפורי איכות, סינון רעשים והמרות קבצים המתבצעים בצורה מוחשבת, ניתן להציף את תדרי קולות הדוברים ולהנחית משמעותית את תדרי רעשי הרקע. כך גם בשיחות בהן יש הבדלי עוצמה משמעותיים. הבדלים הנובעים מהשוני בעוצמת קולות הדוברים ו/או כתוצאה מאיכות מכשיר ההקלטה ו/או כתוצאה מתנאי ההקלטה בשטח. (למשל כתוצאה ממיקום מכשיר ההקלטה ומרחקו מהדוברים השותפים לשיחה (לדוגמא, כאשר בעל ההקלטה נמצא בקרבת מכשיר ההקלטה והצד המוקלט מרוחק ממנו). לעיתים נדרש לבצע אף הגברות סלקטיביות למקטעים שונים בהקלטה בהתאם לכל אחד ואחד מהדוברים בשיחה..

בד"כ התוצאות משיפורים אלו הינן משמעותיות ביותר ומביאות למצב בו ניתן לשמוע את תוכן הדברים ולהשיג תמלול איכותי ומדויק לדברים שנאמרו.

באולפן טי.וי.קליפ – חקירות משפטיות, יש לנו את הציוד המתאים וניסיון רב שנים בביצוע שיפורי איכות, סינון רעשים והמרות קבצים לשיחות שמע שהוקלטו בתנאים קשים על מנת לשפר את שמע הדוברים לכדי הבנת המלל שנאמר.

אם מדובר במקומות רועשים כגון: בבתי קפה, במסעדות, ברחוב סואן, ברכב נוסע או בזמן שהרדיו מנגן ברקע ועוד.

אם מדובר בהקלטות שהוקלטו במקומות הסובלים מהחזרי סאונד, כגון חדרי מדרגות, לובי, תא בכלא וכדומה, ואז ההקלטה סובלת מבעיית אקו (Echo) קשה.

או כאשר מקליטים בצורה סמויה ומכשיר ההקלטה מוסלק בתוך כיס או תיק ואז ההקלטה סובלת מעמימות קשה בסאונד.

לאחר ביצוע עבודת השיפור, נמסור ללקוח דיסק הכולל גם את ההקלטה המקורית (זו שלפני השיפור) וגם את קובצי ההקלטה שלאחר השיפור בצירוף מסמך (דו"ח פעולה) נלווה שמפרט לביהמ"ש את כל העבודה שבוצעה ובשקיפות מלאה.

מעבר לכל האמור אנו מבצעים גם המרות בין פורמטים שונים של הקלטה (קלטות אנלוגיות רגילות / מיני טייפ מנהלים / הקלטות דיגיטליות שונות / הקלטות ממכשירי סלולאר, חילוץ השמע מקובצי וידאו ועוד.

כמו כן, מבצעים העברות של הקלטות שונות למדיות מתאימות על מנת שאלה יוכלו להיות מוגשות כראיות בהליכים משפטיים ובמספר העותקים הנדרש. גם במצבים אלו מצורף לדיסקים הנאמנים למקור מסמך המאשר את העבודה שבוצעה ודרך הביצוע של יצירת הנאמן למקור.

כך למשל: דרך הביצוע של המרת קלטת אודיו לדיסק אודיו נאמן למקור
את קלטות השמע, אשר נמסרו לידנו, נקליט לדיסקים מסוג Audio CD,

כך שטייפ מנהלים אשר בו מתנגנת הקלטת (Play) מחובר בכבל שמע לצורב אולפני Audio CD Recorder

אשר צורב דיסקים ייחודיים (Only Music) שניתן לצרוב עליהם אודיו (שמע) בלבד.

דיסקים אלו מסוג Audio CD ממוספרים גם במספר סידורי.

המקליט האולפני צורב את השמע המתנגן בכניסתו (Record) ישירות על גבי דיסק ה- Audio

ובסופו של תהליך מתקבל דיסק הצרוב בפורמט דיסק שמע Audio CD (CDA), כאשר בכל התהליך של יצירת הדיסק הנאמן למקור אין התערבות של ציוד מחשב.

בהקלטות בהן ישנם רעשי רקע משמעותיים, (אופייני במיוחד לקלטות הישנות יותר), נבצע שיפור שמע בעזרת ציוד אקולייזר לסינון רעשים, גם במקרה זה מדובר בציוד אולפן מקצועי.

בכל מקרה אין בכיוונים אלו דבר על מנת לשנות את תוכן ההקלטה, נהפוך הוא, השיפור רק מסייע להבין טוב יותר את הדברים שנאמרו בהקלטה על מנת שיושג תמליל איכותי המשקף נאמנה את תוכן השיחה.

ברשותנו ציוד אולפני מתקדם לשיפורי סאונד וכמו כן, במצבים קיצוניים בהם נידרש שיפור ממוחשב, אז האופציות לבניית פילטרים לשיפור סאונד הן רחבות ביותר.

שיפורי איכות סינון רעשים  והמרות קבצים בהקלטות שמע

שיפורי איכות סינון רעשים  והמרות קבצים בהקלטות שמע

מאמרים נוספים

שיפורי איכות סינון רעשים והמרות קבצים בהקלטות שמע
תחומי מומחיות

אודיו – שיפורי איכות, סינון רעשים והמרות קבצים, כהכנה לתמלול

באמצעות ציוד אולפן ייחודי ומשוכלל, אנו מבצעים המרות פורמטים אנלוגי ודיגיטלי לקובצי סאונד בפורמטים שונים לצורך תמלול ו/או הגשת החומר לביהמ"ש.
שיפורי איכות וסינון רעשים מתבצעים הן ע"י ציוד האולפן והן באופן ממוחשב במידת הצורך וברמת דיוק של אלפיות שנייה, כל זאת כמובן תוך שמירה על אותנטיות המקור.

להמשך קריאה »
דין בוזגלו כדין קצב
מאמרים

דין בוזגלו כדין קצב

24/05/2011

בעקבות פסיקת בג"צ האחרונה, בעניינו של משה קצב ודחיית ביצוע גזר הדין עד לערעור בעליון, נשאלת השאלה האם לא נכון לטבוע כי דין בוזגלו יהיה זהה לדין קצב, בהתאמה ל"דין ידלין כדין בוזגלו".

להמשך קריאה »
קריסתה של מערכת המשפט בישראל
מאמרים

קריסתה של מערכת המשפט בישראל

07/01/2011

למרות המחשבה המוטעית, כאילו בראש הפירמידה של מערכת המשפט בישראל, עומדים שר המשפטים והיועץ המשפטי לממשלה, התברר לאחרונה באופן מוחשי, שדווקא פרקליטות המדינה היא זו שמנהלת את מערכת המשפט והצדק במדינת ישראל.

להמשך קריאה »
סמינריון משפטי - זכויות נאשמים וחשודים
מאמרים

סמינריון משפטי – זכויות נאשמים וחשודים

ספטמבר 2014
מחקר משפטי מקיף העוסק בדיון בהרשעות שווא המבוססות על הודאות שווא, אשר מושגות בתרגילים ושיטות חקירה נפסדות, וכל אלו ביחד ולחוד מביאים בסופו של דבר לעיוות הדין ולמשפט מרובה קורבנות, הן קורבן העבירה עצמו והן קורבן המערכת שהרשיעה חף מפשע.
על הבעייתיות והסכנה שבהרשעת חפים מפשע,
על הודאות שווא ואי יכולתו של ביהמ"ש לזהותן,
על הרשעת חפים מפשע, היקף התופעה, הביקורת ודרכים לפתרון ע"י ה"מודל המקביל"

להמשך קריאה »
ניתוח וידאו ותמונה
תחומי מומחיות

ניתוח וידאו ותמונה

פעולות ניתוח וידאו ותמונה מתבצעות על חומר שנאסף בזירת הפשע, או זה שהתקבל מבית המשפט או מטעם בעלי הדין או בא כוחם. המטרות העיקריות בפעולות אלו הן:
א. לשפוך אור על אשר התרחש בזירה ולהגיע לממצאים העוזרים בקידום החקירה.
ב. לצורך בדיקת אותנטיות של החומר (צילומים / הקלטות) מבחינת קבילותו המשפטית לשמש כראייה עפ"י דיני הראיות.

להמשך קריאה »