עבודות שביצענו

טופס צור קשר

נכח באירוע הכנסת ספר תורה בבית כנסת וניצל ממעצר ממושך

נכח באירוע הכנסת ספר תורה בבית כנסת וניצל ממעצר ממושך

אבי לוז, שמכר את רכבו והתעכב בהעברת הבעלות, מצא את עצמו עצור עד תום ההליכים בגין עבירה של סחר בסם מסוכן. זאת לאחר שהרכב נצפה בפשיטת המשטרה על פעילות סמים בבת ים, בזמן שאבי לוז נכח בכלל באירוע הילולה של הכנסת ספר תורה בשכונת התקווה. איך יוכיח אדם את חפותו ואת האליבי שלו כשהמשטרה והפרקליטות טוענות כנגדו מיני טענות ומביאות את צלם האירוע להעיד כי התחיל לצלם בשעה מאוחרת יותר מאשר אירע באמת?

להמשך קריאה »

פסק דין תקדימי נגד אליעזר ברלנד

שלושה בתי דין מרכזיים בישראל פרסמו פסק דין חריף נגד מנהיג קהילת 'שובו בנים' אליעזר ברלנד, וקראו להתרחק ממנו. במהלך הדיונים המשפטיים פנו לבדיקת מומחה בעניין סרטונים שהוגשו להם במסגרת חומרי הראיות. יצוין כי מדובר בהתאחדות נדירה וחד-פעמית של שלושה בתי הדין המרכזיים של הציבור החרדי, התאחדות שלא הייתה בהיסטוריה! בסופו של יום הוציאו ופרסמו חוברת מפורטת לברור יסודות פסק הדין המיוחד (מצ"ב).

להמשך קריאה »

מצלמת האבטחה שהצילה את האחים מוסזדה ממעצר שווא

מצלמת האבטחה שהצילה את האחים מוסזדה ממעצר שווא

שני אחים, אייל ובועז מוסזדה נעצרו עקב תלונת שווא שהוגשה כנגדם ע"י קרובי משפחה איתם הם מצויים בסכסוך משפחתי ממושך. ללא מצלמת האבטחה שתיעדה את הרחוב ואת דרך הגעתם באותו היום אל בית הוריהם, סביר להניח שהיו זוכים לתקופת מעצר ממושכת ואף הרשעה בפלילים. ניתוח צילום האבטחה לא הותיר ספק, כי המדובר בתלונת שווא והתיק נסגר. תיק זה מוכיח את החשיבות הרבה שיש לתיעוד המצלמה במקרים בהם תלונת שווא יכולה להתפתח בקלות לכדי הרשעת שווא.

להמשך קריאה »

פרשת טארק אבו לבן

פלילים - תיק מח''ש: טארק אבו-לבן על תקיפת שוטרים

תושב מזרח ירושלים התלונן כי הותקף על ידי שוטרים. כראיה הציג סרטון סלולרי עם המכות. במחלקה לחקירות שוטרים אמצו את גרסתו והציגו את הסרטון כראיה. אך בדיקת מעבדה הראתה: התמונות צולמו שנתיים לפני התקיפה לכאורה.

להמשך קריאה »

פלילים - פרשת זדורוב - התנהלות המשטרה והמעקבים הטכנים

פלילים - פרשת זדורוב - התנהלות המשטרה והמעקבים הטכנים

במשפטו של רומן זדורוב הנאשם ברצח תאיר ראדה ז"ל מקצרין, נתבקשנו ע"י סנגורו, עו"ד דוד שפיגל, לבדוק את הקלטות המשטרה והמעקבים הטכניים מחקירותיו של הנאשם רומן זדורוב. בבדיקות אלו נמצאו ממצאים המעלים תהיות רבות וקשות בדבר אותנטיות החומרים שהוצגו מטעם המשטרה והפרקליטות בתיק זה, ממצאים קשים שמעלים גם סימן שאלה גדול בדבר הרשעתו.

להמשך קריאה »

כנסת ישראל

פוליטי - פרשת ההצבעות הכפולות בכנסת (חזן - בראון)

עקב ממצאים חדשים אשר נחשפו בפרשה ובאמצעות חוות דעת מקדימה של דורון בלדינגר ולאחר שהתקבלה לידיו, בצו בית משפט, הקלטת המקור של מליאת הכנסת מיום הפרשה 28.05.03. לאחר שזו עברה שיפור סאונד לסינון רעשים והגברת קולות הדוברים במליאה, נחשפו פרטים חדשים אודות המעורבים האמיתיים בעבירת ההצבעות הכפולות. אז מי הח"כ שאכן הצביע במקומה של ח"כ, ענבל גבריאלי?

להמשך קריאה »

פלילים - פרשת זריקת החזיז במשחק הכדורסל באצטדיון מלחה

פלילים - פרשת זריקת החזיז במשחק הכדורסל באצטדיון מלחה

משטרת ישראל נעזרה בשירותינו בעניין שיפורי איכות לוידאו שצולם בזמן זריקת החזיז בזמן משחק הכדור-סל במלחה ופציעת המאבטח יואב ליצשטיין, שיפור האיכות של הסרטון תרם בפענוח המקרה. בסיכומו של עניין החשוד במעשה הועמד לדין והורשע.

תיק תעבורה - שכרות

תיק תעבורה - שכרות

לקוח שנתפס ע"י משטרת התנועה לבדיקת שכרות, עבר את בדיקת המאפיינים אך יצא גבולי בבדיקת "ינשוף". לטענתו השוטר לא אפשר לו בדיקה נוספת וגם לא המתין את הזמן הדרוש עפ"י חוק, לפני ביצוע הבדיקה. כמו כן נטען כי על מנת להסתיר עובדה זו, השוטר סילף את הזמנים אשר נרשמו בדו"ח התנועה לגבי שעת תפיסתו. על מנת להוכיח את חפותו, הגיע האיש לאולפננו עם צילומי הוידאו ממצלמות האבטחה של המועדון בו התארח.

פלילים - פענוח זירת פשע בתיק ניסיון לרצח

חשוד בניסיון רצח הוחזק במעצר כחודש ימים. לאחר בחינת העדויות של אחד המעורבים והשוואה בין הגרסאות השונות של הודעותיו במשטרה, נבדקו על-ידנו קבצים שנתקבלו ממצלמות אבטחה של קיוסק אשר ממוקם בזירה. לאחר שלמדנו את התיק ושחזרנו את מהלך האירועים כפי שעולה ממצלמות האבטחה הצלחנו להגיע לחקר האמת ולגלות את אשר אירע במציאות.

להמשך קריאה »

עובד - מעביד

עובד - מעביד

עובד לשעבר בחברת תקשורת גדולה הגיש תביעה נגד המעסיק עם ראיה, כביכול, של הקלטת שיחה בינו לבין אחד המנהלים הבכירים בחברה. שיחה זו הועברה לאולפננו ובבדיקת אותנטיות נמצא כי לא דיי בכך, שאינה שיחה מפגישה אותנטית כפי שרצה להציג, אלא שבבדיקת מאפייני הקול נמצא גם, כי קולו של אותו מנהל בכיר במציאות לא תואם את "קולו" בשיחה. בסיכומו של עניין נמצא והוכח בחוו"ד מפורטת, כי התובע בעצמו התחזה למעסיקו וביים את כל השיחה. לאחר הגשת חוות הדעת לביהמ"ש, התובע התנצל וחזר בו מהתביעה.

עובד - מעביד

בתיק בג"צ נגד צה"ל, קיבלנו שיחה שהוקלטה בקיטועים במכשיר טלפון סלולורי, בשיחה זו לא ניתן היה להבין ולתמלל מילה מהנאמר בה ולכן לא יכלו הצדדים להוכיח את התצהירים שלהם. ע"י שיפורי סאונד שחזרנו את השיחה במלואה.

להמשך קריאה »

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית

בתיק רשלנות רפואית נגד רופא מומחה בניתוחי לייזר נתבקשנו לצלם באופן מקצועי את התובעת לצורך הוכחת הנזקים שנגרמו לה בעקבות השארת ציוד לייזר עובד מעבר לזמן הדרוש. פעולה רשלנית אשר גרמה לכוויות קשות בגופה. התמונות שצולמו בתיק זה הוכיחו את הנזק הן לעניין הוכחת הפגיעה הגופנית עצמה, לרבות גודל הצלקות וחומרתן והן לעניין התמשכות הסבל לאורך זמן ממושך.

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית

משפחה אשר נדרשה לסינון רעשים על מנת לתמלל שיחה שהקליטה באמצעות מכשיר הסלולר ושרות כוכבית 90, נעזרה בשיחה המשופרת שבוצעה על-ידנו במאבקה המשפטי במערכת קופות החולים והבירוקרטיה הרפואית למען המשך קבלת טיפול רפואי ושמירה על זכויות החולה.

דיני ירושות וצוואות

דיני ירושות וצוואות

בהליך משפטי בין שני אחים על ירושה גדולה של נכסי אימם, התבקשנו לבדוק צוואה מצולמת בוידאו, אשר הייתה סלע המחלוקת בעניינם. בצילום הצוואה לא היה ספק לגבי חיתוך בודד אשר בגינו ניתנו חוות דעת מוקדמות ע"י צלם ועורך וידאו, אשר לא ידעו להביע דעה נחרצת לגבי מהות הזמן שעבר בין הפסקת הצילום והמשכו. בדיקתנו העלתה ממצאים מהותיים.